5 důvodů, proč se učit cizí jazyky

jazykové kurzy prahaHledáte výmluvy, proč ještě nemůžete začít chodit do nějakého jazykového kurzu? My vám předkládáme důvody, proč se začít učit cizí jazyky ihned.


 

Kde zúročíte znalost cizího jazyka?

1. Při cestě na zahraniční dovolenou se několikrát dostanete do situace, kdy se budete potřebovat na něco zeptat místích obyvatel, nebo dokonce budete muset řešit krizovou situaci. V tu chvíli oceníte nejen znalost angličtiny, která se dnes tiše předpokládá, ale možná zúročíte i znalost dalšího cizího jazyka, např. němčiny nebo italštiny.

2. Právě ve chvíli, kdy se s nenadálou situací dokážete sami vypořádat a nebudete u ní potřebovat tlumočníka, se dostaví příjemný pocit, že jste soběstační i v zahraničí, a to vám zvýší sebevědomí.

3. Pro získání lepšího pracovního místa můžete něco udělat sami hned teď. Naučit se cizí jazyk. Základem je angličtina a když k ní přidáte další světový jazyk, španělštinu nebo francouzštinu, jistě si budete moci vybírat ze širší nabídky zaměstnání.

4. Máte-li koníčka, který vyžaduje vyhledávání informací a získávání dalších poznatků z literatury nebo odborných článků, jistě vaše bádání nebo záliba dostane další rozměr, když se budete moci orientovat i na literaturu psanou v cizím jazyce. Odborné články se většinou nepřekládají, nenechávejte tedy ostatní, aby měli více informací než vy.

5. Při sledování dění ve světě se nemusíte omezovat jen na česká média. Se znalostí angličtiny a dalších cizích jazyků si na internetu lehce přečtete i názory a informace z jiných zdrojů, a tak získáte objektivnější a méně zaujatý pohled na danou situaci nebo problematiku.

Výuka cizích jazyků

Jazyková škola Berlitz Praha nabízí prezenční jazykové kurzy nebo jazykové kurzy online. Kontaktujte nás a nechejte si poradit při výběru jazykového kurzu pro vás.

Vzdělávací a jazykové centrum s. r. o.
Palác Archa
Na Poříčí 1047/26
110 00 Praha 1
Tel: +420 273 136 015
E-mail:
Mohlo by Vás zajímat

Chcete se zeptat?
2000 znaků zbývá
MyBerlitz


Zapomněli jste heslo?