Čím mohou lidé, kteří umí víc jazyků, zlepšit vaše podnikání

Že každý byznys stojí na lidech určitě dobře víte. Takže vás nejspíš nepřekvapí, že pokud do svého týmu zahrnete i ty, kteří dokáží komunikovat ve více jazycích, uděláte terno.

Studie Penn State University například zjistila, že bilingvní jedinci lépe zvládají multitasking a prioritizaci. Jiné studie zase ukázaly, že bilingvní jedinci jsou schopni zpracovat informaci rychleji a snáze než ti, co mluví jen rodným jazykem, a vedou si lépe v úkolech, jež vyžadují zvládání konfliktů.

Tím však přínosy nekončí.

Níže uvádíme několik důvodů, proč je poskytování jazykových kurzů svým lidem nebo najímání bilingvních zaměstnanců skvělý nápad.

Číst dál...

Jak se stát polyglotem

Představte si, že si povídáte s místními, když cestujete do zámoří, nebo že vedete pracovní rozhovor se svým klientem v jeho rodném jazyce. Přinese vám to pocit uspokojení, je to zábavné a cení se to, že ano?

Podle vědeckých poznatků budete díky zážitkům možná také chytřejší. Zejména pak, pokud jste polyglot. Studie provedená v lékařském centru Georgetown University totiž dospěla k závěru, že dospělí, kteří jsou polygloty, mají více šedé hmoty v těch částech mozku, jež zodpovídají za délku soustředění a krátkodobou paměť. Není tedy na čase pustit se do studia?

Číst dál...

Tipy, jak se rychle naučit cizí jazyk

Vypořádat se s novým jazykem může být náročné, zejména pokud se ho musíte naučit rychle. Nenechte se tím ale odradit nebo udolat. Stačí, když na to půjdete chytře a budete mít realistická očekávání a stanovíte si malé cíle. To vám pomůže získat základní konverzační dovednosti a díky tomu zjistíte, že dokážete komunikovat s rodilými mluvčími mnohem rychleji, než byste předpokládali.

Zde je několik jednoduchých tipů, které vám pomohou rychle se pustit do práce.

Číst dál...

Jak si najít přátele v nové zemi

 

S přáteli se cítíme dobře. Společné jídlo nebo sklenička, cvičení nebo prostě jen trávení volného času nekonečným sledováním Netflixu je mnohem lepší s někým, než o samotě. Dokonce i věda dokazuje, že je to pravda.

Tak například Článek uveřejněný v časopisu Personal Relationship odhalil, že lidé, kteří mají nápomocné přátele spíše než rodinu, mají méně zdravotních problémů a cítí se v životě spokojenější.

Jiný výzkum zjistil, že obyčejné popovídání si s přáteli pouhých 10 minut denně dokáže zlepšit paměť a soustředění a celkové duševní přínosy přátelství pal zahrnují vyšší sebedůvěru, sebeúctu a větší pocit sounáležitosti.

Číst dál...

11 profesí, ve kterých vyniknete, pokud umíte víc jazyků

Zvyšující se globalizace znamená, že na trhu práce neustále stoupá poptávka po lidech, kteří jsou schopni komunikovat přes hranice. Co to znamená pro vás?

Že pokud si osvojíte další jazyk, můžete si tím značně rozšířit vaše profesní horizonty – nejenže se zvýší vaše šance na vyšší plat, ale otevře se vám také řada příležitostí k cestování a významně se zlepší vaše dovednosti.

Níže uvádíme některé z profesí, kde více jazyků využijete nejlépe.

Číst dál...

Proč je metoda Berlitz vhodná právě pro vás

Způsobů, jak se učit cizí jazyk, existuje mnoho. Od nejrůznějších aplikací, které si můžete zadarmo stáhnout z internetu, přes učebnice pro samouky po kurzy v jazykových školách. Proč byste si z nich měli vybrat zrovna metodu Berlitz? Protože dokáže zprostředkovat zkušenost, která se i v malé učebně maximálně přibližuje skutečnému životu a práci v zahraničí. A tím se nové věci učí přeci nejlépe!

Číst dál...

Jak překonat jazykové bariéry v práci

To, že mezi sebou dokážou vaši lidé efektivně komunikovat je klíčem k úspěchu jakékoliv firmy a pro společnosti se zaměstnanci z různých zemí to platí obzvlášť. Když dokážete překlenout nejrůznější komunikační propasti, bude to mít pro vaši organizaci celou řadu přínosů.

Studie časopisu Forbes zjistila, že rozmanité a inkluzivní pracoviště je hlavním hybatelem inovací a růstu.

Podobně pak údaje z VicHealth poskytují důkazy o tom, že kulturní rozmanitost může zlepšit výkonnost a produktivitu podniku, zvýšit kreativní myšlení, ušetřit čas a peníze, snížit riziko a podpořit zdraví a pohodu zaměstnanců.

Číst dál...

Chcete se zeptat?
2000 znaků zbývá
MyBerlitz


Zapomněli jste heslo?